وزیر راه اعلام کرد؛ ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن از 15 تیرماه

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از ثبت نام مجدد طرح نهضت ملی مسکن در 15 تیرماه خبر داد و اظهار داشت: محدودیتی برای استفاده از توان انبوه سازان خوشنام نداریم.

ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن

رستم قاسمی با بیان اینکه غربالگری نهایی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ تیرماه تمدید شد، گفت:استان ها توجه کنند متقاضیانی که با مکاتبه با هماهنگی شورای استان برای تعیین هدف مدارک خود اقدامی نمی کنند از ادامه طرح حذف می‌شوند تا متقاضیان بیشتری در طرح شرکت کنند.

وی افزود: پس از 15 تیرماه، سامانه طرح حمایت از مسکن متقاضیان جدید به مدت 15 روز باز می شود تا همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیان تجدیدنظر، ثبت نام افراد جدید انجام شود.

 

وی همچنین درباره افتتاح حساب برای متقاضیان شفاف و تایید شده که به بانک ارائه شده اند، تصریح کرد: مدیران کل راه و شهرسازی دقت کنند حداکثر زمان لازم برای افتتاح حساب برای متقاضیان ارائه شده به بانک ها دو هفته است که باید این زمان مدیریت شود و ساخت مسکن ملی سرعت لازم را پیدا کند.

 

 

 

وی با بیان اینکه بر اساس بند 4 قانون جهش مسکن، بانک ها باید 20 درصد سهم ملکی را به حوزه مسکن اختصاص دهند، گفت: تا پایان شهریور امسال از دو میلیون واحد نیز عبور می کنند. در این خصوص ضرورت دارد بانک ها همکاری کنند تا بهترین کار انجام شود.

در بند 5 قانون جهش مسکن نیز تاکید شده است که وزارت راه و شهرسازی نسبت به اجرای طرح های زمینی برای اجرای ماده 10 قانون جهش مسکن به منظور تامین زمین از اراضی عمومی اقدامات لازم را انجام دهد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در اجرای طرح نهضت ملی مسکن محدودیتی برای استفاده از توان پیمانکاران و انبوه سازان شناخته شده وجود ندارد، گفت: در اکثر استان ها بهسازی در مراحل پایانی است، که باید اینکار نیز تسریع شود.

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *