تامین نهایی زمین برای ساخت 2.8 میلیون واحد نهضت ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه زمین برای ساخت 2 میلیون و 800 هزار واحد از طرح نهضت مسکن مردمی در نظر گرفته شده است، گفت: تامین زمین برای ساخت 4 میلیون واحد مسکونی حداکثر تا پایان کار باید به پایان برسد.نهضت ملی مسکن

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه نهضت ملی مسکن به ریاست رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با حضور معاونان وی در حوزه ساخت و ساز مسکن، شهرهای جدید، سازمان ملی زمین و مسکن، بانک مسکن، رئیس مسکن وبینار با حضور مدیران کل راه و شهرسازی استان ها در محل ساختمان دادمان برگزار شد و آخرین روند اعطای زمین، پالایش متقاضیان و اجرای پروژه های طرح را بررسی کرد. 

بر اساس آخرین آمار اعلام شده در جلسه شورای مسکن به ریاست وزیر راه و شهرسازی، حدود 5 میلیون و 400 هزار متقاضی در طرح سراسری ترافیک مسکن ثبت نام کرده اند که در مراحل پایانی توسعه از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان و بخش های توسعه و شهرهای جدید قرار دارد.

به گفته محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر، 3 میلیون و 400 هزار متقاضی ثبت نام در نهضت ملی مسکن دارای سه شرط (تاهل ، نداشتن تسهیلات دولتی در طول عمر و نداشتن ملک) بودند. 

 

2 میلیون و 800 هزار واحد زمین در آستانه نهایی شدن است

 تاکنون حدود یک میلیون و 300 هزار واحد توسط اداره کل راه و شهرسازی زیر نظر سازمان ملی زمین و مسکن و حدود 191 هزار واحد نیز توسط سازمان ملی زمین و مسکن تامین شده است و این رقم با انجام الحاق و تغییر کاربری شهرهای جدید به دو میلیون و 800 میلیون واحد می رسد.

معاون مسکن و ساختمان یادآور شد: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی و توافقات صورت گرفته، تامین زمین تمامی موضوعات نهضت مسکن سراسری برای 4 میلیون واحد مسکونی در نظر گرفته شده است که در برخی از آنها مشکل وجود دارد به همین جهت اعلام کردند ، وضعیت مسکن این استان ها باید تا پایان مرداد تکمیل شوند و نتایج نهایی شوند. وی همچنین بر تسریع در تامین زمین برای ساخت و ساز مسکونی تاکید کرد.

 

اسامی استان هایی که اراضی نهضت ملی را تامین کردند:

استان هایی که زمین را به طور کامل در اختیار نهضت ملی قرار دادند بر اساس گزارش های ارائه شده از سوی معاونت مسکن و ساختمان، استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، بوشهر و لارستان (اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان فارس) استان هایی هستند که زمین مسکن ملی را به طور کامل تامین کردند و هرمزگان، ایلام و تهران پنج استانی هستند که تا مردادماه امسال موظف به شناسایی، ارائه و تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن شدند. 

محمودزاده بر تلاش مدیران کل راه و شهرسازی و مدیران استانی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در زمین های تامین شده تاکید کرد و تصریح کرد: طرح نهضت ملی مسکن سیاست دولت، تاکید رئیس جمهوری و نیاز جامعه است.

اصلاحات نهایی و ساخت عناصر طرح نهضت ملی مسکن در اسرع وقت به مراحل اجرایی و عملیاتی می‌رود تا مردم شاهد عملکرد مناسب دولت در حوزه مسکن باشند.

منبع:مهر

فهرست مطالب

اشتراک گذاری

خونه نخر تا کارشناسیش نکردی!

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

بگو خونه‌ات کجاست تا بگم قیمتش چنده!

همین الان به کمک سیستم قیمت‌گذاری آنلاین الوملک به طور رایگان قیمت ملک خودت رو محاسبه کن!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.