متقاضیان مسکن روستایی اصفهان به بانک ها سپرده شدند

متقاضی مسکن روستایی در اصفهان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: پرونده 6 هزار متقاضیان مسکن روستایی اصفهان امسال برای دریافت وجوه ارزان قیمت به بانک بانک ارسال شد.

غلامحسین خانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفتند: از این تعداد 3 هزار و 856 متقاضی برای دریافت وام با بانک های عامل قرارداد بسته و کار ساخت و ساز را آغاز کرده اند و وارد عملیات اجرایی شدند.

 

 

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 40 درصد از سهمیه تامین مالی مسکن روستایی استان اصفهان به بانک های عامل واگذار شده و با آنها قرارداد منعقد شده است، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: سهمیه سالانه ساخت مسکن روستایی در اصفهان 10 هزار واحد است که تاکنون 8 هزار و 900 واحد برای این استان اعمال شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای تعمیر و نوسازی هر خانه بافت فرسوده روستایی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات  ارزان با پرداخت کارمزدی پنج درصدی و بازپرداخت ۲۰ ساله به متقاضی ارائه می‌شود، خانی تصریح کرد: افزایش سقف تسهیلات از 100 میلیون تومان به 200 میلیون تومان عاملی بازدارنده برای قراردادهای جدید شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اعتبارات بهسازی و تعمیر واحدهای مسکونی در روستاها بالغ بر 100 میلیون تومان است، تاکید کرد: از متقاضیان می خواهیم این وام را دریافت کرده و شروع به کار کنند و در صورت افزایش سقف تسهیلات، مازاد آن به آنها پرداخت خواهد شد.

 

 

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان افزود: اهالی روستاهای استان اصفهان که به عنوان خانه اولی و روستایی که در آن زندگی می کنند، دارای دهیاری و جمعیت 20 خانوار به بالا هستند، می توانند در مسکن ملی ثبت نام کنند.

وی یادآور شد: تامین زیرساخت های لازم از جمله فاضلاب روستایی، آب شرب، برق و گاز نیز در کنار ساخت خانه های روستایی در نهضت ملی مسکن امری اجتناب ناپذیر است و دستگاه های خدمات رسان در شورای مسکن استان متعهد شده اند این زیرساخت ها را فراهم کنند .

جهش ساخت و ساز مسکن سیزدهمین برنامه دولت برای خانه دار کردن  مردم است که سهم استان اصفهان از ساخت 300 هزار واحد مسکونی در چهار سال را اعلام کرد.

استان اصفهان علاوه بر پنج میلیون نفر جمعیت دارای 110 شهر و 1934 روستا و آبادی با جمعیتی نزدیک به 600 هزار نفر است. همچنین در نزدیک به 900 روستای استان اصفهان بیش از 20 خانوار زندگی می‌کنند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *